AB Tennis

Kalender


onsdag den 22. maj
Motionist 2 mod HVT - bane 1 - 3 - 5
Tidspunkt: 18.00 - 21.00
lørdag den 25. maj
2. Division Damer Øst AB - Skovshoved
Tidspunkt: 11:30
AB - Skovshoved
lørdag den 25. maj
Liga 4 Herrer Øst AB - Herlev
Tidspunkt: 9:30
AB - Herlev
søndag den 26. maj
U14 B-række: AB - KB
Tidspunkt: 9:00
AB - KB
søndag den 26. maj
U16 B-række: AB - ATK
Tidspunkt: 10:00
AB - ATK
søndag den 26. maj
Motionist 4 mod Hornbæk IF
Tidspunkt: 9 -12
Søndagstræf bane 10-11-5-6
tirsdag den 28. maj
Motionist 3 mod Brøndby 2 - bane 1 - 3 - 5
Tidspunkt: 18.00 - 21.00
torsdag den 30. maj
2. Division Herrer Øst AB - Vedbæk
Tidspunkt: 9:30
AB - Vedbæk
torsdag den 30. maj
2. Division Damer Øst AB - Bagsværd
Tidspunkt: 10:30
AB - Bagsværd
lørdag den 1. juni
Liga 4 Herrer Øst AB - KB
Tidspunkt: 11:00
AB - KB
søndag den 2. juni
U18 Ungsenior: AB - Vi/So
Tidspunkt: 14:30
AB - Vi/So
søndag den 2. juni
U16 B-række: AB - Kløvermarken
Tidspunkt: 13:00
AB - Kløvermarken
søndag den 2. juni
U14 B-række: AB - Vanløse
Tidspunkt: 10:30
AB - Vanløse
søndag den 2. juni
U16 Piger A-række: AB - Espergærde
Tidspunkt: 12:30
AB - Espergærde
søndag den 2. juni
U10 Skumtennis: AB - Holte
Tidspunkt: 9:00
AB - Holte
søndag den 2. juni
Motionist 4 mod Niverød Tennis
Tidspunkt: 9 -12
Søndagstræf bane 10 - 11- 5 - 6
tirsdag den 18. juni
Motionist 3 mod VI/SO 2 - bane 1 - 3 - 5
Tidspunkt: 18.00 - 21.00
søndag den 23. juni
U16 Drenge A-række: AB - Espergærde
Tidspunkt: 10:30
AB - Espergærde
søndag den 23. juni
U16 B-række: AB - Dragør
Tidspunkt: 11:00
AB - Dragør
tirsdag den 25. juni
Motionist 1 mod Rødovre 2 - bane 1 - 3 - 5
Tidspunkt: Kl. 18.00 - 21.00
onsdag den 26. juni
Motionist 2 mod Skovhoved 1 - bane 1 - 3 - 5
Tidspunkt: 18.00 - 21.00
lørdag den 10. august
2. Division Herrer Øst AB - B.93
Tidspunkt: 10:00
AB - B.93
tirsdag den 13. august
Motionist 1 mod Holte 1 - bane 1 - 3 - 5
Tidspunkt: Kl. 18.00 - 21.00
onsdag den 14. august
Motionist 2 mod HRT 3 - bane 1 - 3 - 5
Tidspunkt: 18.00 - 21.00
lørdag den 17. august
2. Division Herrer Øst AB - HVT
Tidspunkt: 11:00
AB - HVT
lørdag den 17. august
Liga 3 Damer Øst AB - KB
Tidspunkt: 9:30
AB - KB
søndag den 18. august
U18 Ungsenior: AB - B93
Tidspunkt: 12:30
AB - B93
søndag den 18. august
U10 Skumtennis: AB - Kløvermarken
Tidspunkt: 9:00
AB - Kløvermarken
søndag den 18. august
U16 Piger A-række: AB - Skovshoved
Tidspunkt: 10:30
AB - Skovshoved
søndag den 18. august
U18 Ungsenior Piger: AB - Holte
Tidspunkt: 13:30
AB - Holte
søndag den 18. august
Motionist 4 mod Frederiksværk Tennisklub
Tidspunkt: 9 -12
Søndagstræf bane 10 - 11 - 5 - 6
lørdag den 24. august
2. Division Damer Øst AB - HVT
Tidspunkt: 10:00
AB - HVT
søndag den 25. august
U16 Drenge A-række: AB - HRT
Tidspunkt: 11:30
AB - HRT
søndag den 25. august
U18 Ungsenior Piger: AB - Birkerød
Tidspunkt: 13:30
AB - Birkerød
søndag den 25. august
U10 B-række: AB - Holte
Tidspunkt: 9:00
AB - Holte
søndag den 25. august
U12 B-række: AB - Frederikssund
Tidspunkt: 10:15
AB - Frederikssund
søndag den 1. september
Motionist 4 mod Frem Hellebæk
Tidspunkt: 9 -12
Søndagstræf bane 10 -11 - 5 - 6
søndag den 22. september
Motionist 4 mod Helsinge Tennisklub
Tidspunkt: 9 -12
Søndagstræf bane 10 - 11 - 5 - 6
Nyheder
22.5.19
Motionisthold 1
TIG Camp i uge 27
Vil du gerne med på Tennis Camp i 3 dage i juli fra kl.
Billedserier
Hent Adobe Flash player
Unge
Holdkamp-søndag på ABs dejlige anlæg ;o)

© Akademisk Boldklub, Skovdiget 1, 2880 Bagsværd